neděle 7. dubna 2013

Fitbox a čokoládová detoxikace

Občas člověk dojde do bodu D, aneb dívám se na sebe divně do zrcadla :DD, a uvědomí si, že takhle si to tedy nepředstavoval. Často to bývá po různých přežíracích svátcích jako jsou prosincové či březnové Vánoce, anebo že se prostě a jednoduše odváží se postavit na váhu. Odvaha sice byla, ale pocit potom už tak moc odvážný nebyl... Člověk si najednou uvědomí všechny svoje chyby v životním stylu, který se určitě statutem: zdravý rozhodně označit nedají. Noco, kam už jsme to dopracovali s tím už asi teď nic neuděláme, ale můžeme to změnit!

 

Začátky jsou vždycky těžké. A ono i to, že se člověk vůbec dokope k určité změně nese s sebou spousty tíhy, kterou si někdo třeba ani nedokáže představit. Docela mě namotivoval článek na nějakém zpravodajském servru, kde pani schodila díky FITBOXU spousty přebytečných kil + její fotky před/po, na které jsem čuměla jak puk s otevřenou pusou :DD. 

Hned jsem to posílala sestřence, která samozřejmě též s nadšením souhlasila, že do toho jde semnou! Našla sem skvělé fitness centrum, které mám shodou okolností jen kousíček od bytu - koupily jsme si permanentky na fitbox, absolvovaly první zkušební hodinu, byly hned totálně zničený ale šťastný ;D, a tak započala naše fitness éra.

Pravidelně tam docházíme jednou týdně a cítíme se jak největší sportovci ;DD (sice jsme na fitboxu byly zatím jenom 3x, ale nevadí :D). Zkusily jsme jít i na sport nazývaný: Trampolínky. No, jako vy si řeknete, že tam člověk jenom skáče na trampolíně, ale zkuste si hodinu skoro-v-kuse skákat na trampolíně a ještě u toho dělat různý cviky ;DDD. Sem pak měla žaludek až v krku skoro :DD. Ale určitě souhlasím, že na zadní část těla je to velice prospěšné a třeba ještě někdy zajdem zas.

A jak už samozřejmě každý tuší, tak musela i přijít změna jídelníčku. Postupně jsem se tak nějak snažila vyeliminovat všechny negativní prvky z mé stravy. Což by samozřejmě tak nějak ještě šlo, ale dát kopačky čokoládě a všem sladkostem je pro mé sdrce velmi bolestivá záležitost! :DD. Dlouho sem tento den oddalovala. A opravdu nechápu, jak nějaký chytrák může napsat větu: ,,Čokoláda není nezdravá - stačí když si prostě dáte max. 1-2 kostičky denně." No to je sice super krásně napsaný, ale jedl ten člověk vůbec někdy čokoládu?? Nejde sníst jen 2 kostičky, to když už se to načne, tak se to sní celý! :DDD. 

Tak jsem si koupila takové to velké balení žvejkaček pro takové to domácí žvýkání, protože to je jediná věc, která mi už jednou pomohla, že jsem před maturákem hezky zhubla do šatiček :)), a bez sladkýho jsem to vydržela tak-nějak v pohodě. Ono prostě člověk musí furt v tý puse něco mít :DD, a když si jí zacpete nejlíp žvejkačkou po každém jídle, tak už nemáte ani na nic takovou velkou chuť :)).

Dneska je to můj 6. den bez čokolády a bez sladkýho.
Když se člověk zbaví sladkýho, tak má 1/10 boje vyhranou.
Žvejkám o sto šest ;DD. žvejkejte semnou vstříct vysněné postavě.

Chica Checa

14 komentářů:

 1. Gratulace k tam významnému a těžkému kroku!!! :)
  Já od začátku semestru taky pravidelně cvičím a začínám pociťovat změny.. bohužel všude jinde než tam, kde bych to nejvíc potřebovala.... minulý týden jsem si 3 měsících nebo kolik stoupnula na váhu a byla jsem překvapená :) 3,5 kila dole! :) A to pořád jím stejně :)

  A žvýkání zdar!!! :)

  OdpovědětVymazat
 2. Držím palce, ať ti to vydrží! :-)
  Já se chystám začít běhat podle jedné knížky, už si to plánuji pár měsíců a čekám, až bude venku vhodná teplota, abych z toho studeného vzduchu nebyla nemocná. A pořád nic. :-/
  To s tou žvýkačkou zní dobře, asi to taky vyzkouším! :D

  OdpovědětVymazat
 3. Tak přesně tohle bych taky potřebovala! Konečně se dokopat k nějakýmu pohybu a změnit svůj jídelníček... :)
  Tobě držím palce, ať ti to odhodlání vydrží a ať máš brzy svoji vysněnou postavu. ;)

  OdpovědětVymazat
 4. My jsme na trampolínky a na fitbox chodili na střední s tělocvikem, ale já jsem se z toho vždy nějak zdárně vykroutila - moc náročný sport není nic pro mě.. což věřím, že hlavně ty trampolínky jsou šíleně náročné.. s tím fitboxem mě to docela mrzí, možná si tam taky někdy zajdu, ať to jednou vyzkouším :)
  Že ses vzdala sladkého, tak v tom tě obdivuji, to bych nikdy nezvládla!! I když s těma žvýkačkama je to dost dobrý nápad :) tak ti budu držet palce, ať to vše zvládneš :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale zvládla!!:). Musíš mít silnou vůli a nějakou tu motivaci, která tě udrží od sladkýho daleko :DD :)).

   Vymazat
 5. Ahoj,reaguji na komentář,který jsi dala ke mě na blog.
  Já jsem již pět let,pořád věrná uživatelka blogu.cz,ale spokojenost s ním výrazně klesla.Několikrát jsem chtěla z blogu odejít,jí sem,ale nikdy jsem to neudělala.Ještě uvidím,jak to bude dál.Psát články na blog mě strašně baví,ale občas prostě není čas ani chuť a tak jsem třeba i tři týdne na blogu nepřítomna.

  No,ale teď k článku.
  Myslím si,že je dobré dělat něco pro zdraví i dobrou postavu! :') Je nesmírně těžké přestat jíst čokoládu,i když,já čokoládu nějak extra v lásce nemám,takže mě by to ani problém nedělalo,to s těmi žvýkačkami je dobrý způsob!Určitě ho také vyzkouším.Hm,ty trampolíny musí být velice namáhavé!Obdivuji tě,že si se vzdala sladkého!Já kdybych se měla vzdát svých gumových medvídku,pendreků,lízátek,bonbonů atd. tak bych to asi nepřežila.Držím ti palce,aby si vše hravě zvládla! :')

  OdpovědětVymazat
 6. já jsem dneska taky najela na tvrdý režim. Mám za sebou hodinu cvičení a jsem totálně grogy, ale zároveň vnitřně hrozně spokojená :) Už několikrát jsem takhle doma začala podle různých videí cvičit a loni mi to dokonce vydrželo celé léto. Jakmile ale padne zima, tak si řeknu, že nemá cenu se dřít, když stejně pod riflema není nic vidět a člověk je celé měsíce zabalený v kabátech a svetrech. A pak s nástupem jara začnu panikařit. Ne, že bych potřebovala hubnout, ale zpevňovat. Letos se navíc sešlo hnusný počasí se psaním bakalářky a učením a já tak nemám prakticky žádný pohyb, takže to cvičení už bylo potřeba jako sůl... :) doufám, že mi to vydrží. Ale bez skladkého se neobejdu. Neříkám, že spořádám celou čokoládu na posezení, ale občas zhřeším, protože bez cukrů jsem hrozně protivná :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně!! Jakmile je zima, a člověk chodí zazimovanej ve svetrech a kabátek,tak ho to tolik netrápí, ale jakmile se začne oteplovat a shazovat vrtsvy dolu, tak najednou zjistíme, že nejvíc je potřeba schodit to, co je uvnitř, poetické :)

   Vymazat
 7. o Fitboxu jsem ještě neslyšela, ale vypadá, že by to mohlo být dost dobrý :) jo kopačky sladkýmu to je dost odvážný krok, už se k tomu odhlávám nějakou dobu :D gratulace k 6.dni :)) :D a jen tak dál :)

  OdpovědětVymazat
 8. super článek :) už taky nějaký ten měsíc žiju zdravým životním stylem chodím pravidelně cvičit, hlídám se v jídle. Sice mi to občas ujede, ale cítím se skvěle a baví mě to. S tou čokoladou zas já nechápu jak někdo dokáže sprominutím "sežrat" celou tabulku na posezení :D, já čokoladu vůbec nejím a když si dám jednou za uherský rok čtvereček jsem přeslazená na dalších několik měsíců dopředu. Pro mě jsou neřest gumové bonbóny :D. S těma žvýkačkama je to zajímavé, ale asi bych nevydržela pořád žvýkat bolí mě pak huba. Když mě honí mlsna dám si ovoce, někdy i večer i když by se to nemělo nebo zeleninu. Nakrájím si celou misku mrkve a jablek k filmu a je to lepší jak bramburky. Vyzkoušej to :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To víš, každému z nás chutná něco jiného, nezdravého, na čem si vytvořil závislost:)). Ale ať už je to cokoliv, tak je potřeba se toho zbavit, a přesně jak říkáš - lepší si dát okurku, mrkev nebo nějaké to jablíčko!:)) A hlavně to cvičení mě začalo hrozně moc bavit:). Člověk se u toho tak nějak odreaguje, a má takový ten dobrý pocit z dobře vykonané práce :)

   Vymazat
 9. Uff, teda, vždy jsem byla ráda, že se mě chudnutí netýká, spíš bych měla přibrat. :D (čokoláda ♥ kašle se na žvýkačky, já bych bez ní nevydržela :D)
  Na druhé straně, trochu se rozhýbat a začít aspoň trochu mrkat na sport bych teda mohla. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D Týjo, ani nevíš jak ti závidím!!!

   Vymazat
 10. Tiež mám problém skôr pribrať, ale na druhej strane problém spevniť zadnú časť tela :D Tak pekne každý deň drepujem (a naozaj VEĽA žeriem! :D)

  OdpovědětVymazat