středa 1. května 2013

Co nám dal Pražský Majáles

Letos už jsme podruhé vyrazily s holkama na Pražský Majáles. Přišly jsme tam docela včas na to, abychom si tam mohly v klidu projít všechny stánky a celkově celý areál. To by člověk neřekl, kolik věcí můžete na fesťáku dostat zadarmo ;DD. Samozřejmě, že jsme se rozhodly aktivně zapojovat do všech fotografujících či vyplňujících akcí, kde dostanete odměny za účast, jak se řiká - hloupý kdo nabízí zadarmo, hloupější kdo nebere! ;DD

                                                                      Ivon, já, Kristý

A tak máme krásnou letní fotečku od Gambrinusu, šílené double-portétovky a barevné brýle od Ysoft, přívěšky a pomeranče od skupiny ČEZ, pláštěnku od iDnes, a samozřejmě nemůžu zapomenou na ten stylovej Majáles-kelímek-original ;DD.  Jako docela mě tam na celý akci rozsekávala jedna věc - bylo tam asi přes 12tis. účastníků, byly zavedený krásný plastový zálohovaný kelímky, a tak si asi organizátoři řekli, že odpadkové koše jsou zcela zbytečná záležitost :DD. Fakt sem se snažila ty odpaďáky hledat, ale to nešlo, a když už jsme po kilometru konečně našli jeden, tak buď totálně přetejkal, nebo tam byl jenom ten železný rám a plastový pytel úplně chyběl ;DD. Né žeby tam nebylo miliony stánků s jídlem, ze kterých se určitě nějaké ty odpadky vyprodukují... ale tak příště ;DD. Co se týče jídla, tak určitě naštivte staročeskou langošárnu. Takhle velký langoše jsem fakt neviděla, a jak byly dobrý!! Sice ta fronta na ně byla skoro jak v minulé době na banány, ale počkala jsem si!:D.

Po příchodu už to tam rozjížděl Xindl X, hned po něm jsme šly na MANDRAGE. Mimochodem, už jste viděli toho nového klávesistu od Mandrage?? Ten je fakt úžasnej!! ;DD. Ty jeho kreace, co tam během vystoupení ještě předvádí - to je k nezaplacení! Pak přišla romantika u Charlieho Straighta a jeho CoCo. Při Tomášu Klusovi jsme se musely šoupnout někam uplně dozadu, protože tam bylo tak narváno, že jsme skoro ani neviděly na ty velký obrazovky, co jsou kolem pódia ;DD.  Nejvíc jsme se vyřádily asi u Chinaski. K jejich stage jsme šly docela včas, takže jsme byly až u pódia :)). Fesťák zakončili Kryštof s ohňostrojem, kde vylezl na pódium jeden pán, a požádal tam o ruku svojí přítelkyni před námi  návštěvníky - to bylo hezkýý - dostala takový ten pouťový dudlíkový prstýnek xDDD. Počasí se drželo co to jen šlo, ale během Kryštofů už to prasklo a déšť byl tu. Naštěstí už byl stejnak konec, takže jsme zmokly jenom po cestě domů. 

Byla to pěkná akcička, škodajen, že teď tu sedím zachumladá v dece s teplým čajíkem v ruce a Panthenolový tablety, protože nemůžu mluvit, mám rýmu a pobolívá mě v krku xDD. Pani v lékárně mi je doporučila, že prý nejsou moc dobrý (né prý ale doopravdy!!!!), ale budu moct zase brzy normálně mluvit. Ale tak za to Majáles nemůže, já už když jsem tam šla, tak jsem mluvila jak šmoula, tak snad se to brzy zlepší. Je to hrozně divný pocit, když nemáte svůj hlas a mluvíte jak 80-tiletý děda z krčmy ;DD.

Jo a ochutnala jsem konečně poprvý ten borůvkový Redbull, který byl teda vynikající, a dokonce i brusinkové Frisco, které mi jako člověku co vůbec nepije pivo, teda mooooc chutnalo!:)).

Fesťákům zdar, bacilům čus!

Chica Checa.

13 komentářů:

 1. Pražský Májales musel být opravdu skvělý, my ten náš máme příští úterý. Koukala jsem do programu a neznám žádnou kapelu, ale i tak se tam zajdu podívat :) Zavídím ten váš výběr kapel hlavně Kryštofy, ty uvidím koncem června jednom fesťáku. Miluju je :) Frisco brusinka je nejlepší :) taky pivo nepiju ale ty ochucené můžu. Teď jsem ochutnala nové frisco- hrozno a lotos, ale to tak dobré není. Pořád vede brusinka :)

  OdpovědětVymazat
 2. ten náš neřve vůbec( zatím), bála jsem se ho akorát chovat, ale je tak lehký, že to je bez problému. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Jůů hlavně že sis to užila. :) akorát ta nemoc.. ale znáš to, tomu neunikneš. určitě to nebyla tvoje první, ani poslední rýma.. doufám že se brzy uzdravíš. :) taky bych tam chtěla, akorát bych tam jela přes půlku republiky. ale třeba jednou... já teda mandrage moc nemusím, akorát je ráda zpívám na hudebce, ale neposlouchám je, ale určitě hráli dobře. akorát já je nějak moc nemůžu cítit, no. :D

  OdpovědětVymazat
 4. příští rok se ho snad zúčastním taky :)) koukám, že to opravdu stálo za to :) aspoň, že začalo pršet až, když byl konec :) doufám, že už si vyléčená a boj proti bacilům byl úspěšně zakončen :D

  OdpovědětVymazat
 5. To muselo bejt skvělý! :)
  Uzdrav se ;)

  OdpovědětVymazat
 6. ty fotky vypadají skvěle a byly jste na všech kapelách, na které bych z fleku šla taky, musela to být super akce :) snad se brzo uzdravíš, než bude zase hezky, budeš určitě ok :)

  OdpovědětVymazat
 7. To zní, že tam byla zábava :) Jinak taky bych brala všechno, co je zadarmo, když už to tam je, tak co :D
  Tak se brzy uzdrav :)

  OdpovědětVymazat
 8. Mě osobně strašně vadilo to počasí, taky tam byl velkej šrumec a hlavně - nebyl skoro vůbec signál :/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak my už jsme ,,naštěstí" po zkušenostech z minulýho roku věděly, že s tím signálem to určitě opět nebude tak žhavý ;DD, takže už jsme se domlouvaly rovnou kde se sejdem,když se ztratíme, atd.. :D. A hlavně, ono je to vcelku logický, si vem, že kdyby tam ten signál fungoval, tak tam ty reproduktory u stage pořád drnčej:/

   Vymazat
 9. Majáles byla senzační akce, ale podařilo se mi ho (taky) odstonat. Ale nevadí, je nač vzpomínat. Vidím, že jsi ochutnala stejný nápoje jako já, škoda, že jsme si tam nepřipily na zdraví ;-).
  Vivi

  OdpovědětVymazat
 10. Jé, to muselo být super :) I když s těma košema to moc nevychytali no (ale to je snad všude :D )
  Brusinkové Frisco je fajn, ale černý rybíz je lepší! :D
  Doufám, že se úspěšně léčíš a bacily jsou pryč :)

  OdpovědětVymazat
 11. Ja som bola na Bratislavskom májalese a zďaleka to nebolo také úžasné, ako ty opisuješ pražský. Ale možno to bude tým, že som tam bola len krátko (kvôli hokeju) a nevidela som ani ohňostroj (kvôli hokeju) :DD.

  OdpovědětVymazat