čtvrtek 23. května 2013

Šance žít a šance měnit věci kolem sebe, a hlavně sebe.

Málokdy se mi stává, že bych narazila na videa, u kterých se doopravdy tají dech, a donutí vás k hloubkovému přemýšlení nad různými věcmi a pohledem na život. Na jedno takové jsem zrovna teď narazila, a musím ho tu sdílet. Je to o 17tiletém Zachovi, který věděl, že kvůli agresivní rakovině mu zbývá poslední měsíc života. A tento poslední měsíc se rozhodl žít snad na 200%, ale už jen podle toho videa je vidět a i slyšet od jeho rodiny a přátel, jak moc úžasný člověk to je aj po celou dobu. Ta jeho pozitiví energie, která z něho po celou dobu vyzařuje, úsměv na tváři, je to krásný..

   
                                                 Je to sice v angličtině, ale věřím,že tomu určitě bude rozumět.


 Rozhodl se pro svou přítelkyni dokonce natočit i song, který je opravu úžasný:

   


Já nevím jak vás, ale mě tyhle videa vždycky nutí přemýšlet o svém vlastním životě. O tom, jak je ve skutečnosti krátký, i když se může zdát sebedelší.
Jak mrháme naše dny, i když bychom je mohli využít pestřeji.
Jak nespokojení jsme, i když bychom se měli snažit situaci zlepšit a nezůstat jen u slov ,,měla bych".
Jak se nejvíce hádáme s lidmi, které paraxodně máme nejradši - Ale víte, proč to tak je? Na to už jsem přišla. Protože nám na těch lidech záleží nejvíc a nechceme je nechat dělat chyby, které my samy vidíme chybou, ale oni to vidí třeba jinak, jednou sice vyjde najevo, kdo z nás dvou měl pravdu, ale už nikdo nepřijde jako ten první, aby se omluvil. A pak nás to akorát mrzí..

Mrháme náš čas nad zbytečnými maličnostmi, které nám akorát vytváří vrásky na čele. Jsme smutní z rozhodnutí, které už nezměníme, a ty které změnit můžeme, tak naše ego hned pohřbí.

Je to jeden velký kolotoč, ale záleží jen na nás, kdy si ho zastavíme a vydáme se tou cestou, abychom se stali tím, kým chceme.

A já si tu teď budu pouštět tu písničku pořád dokolečka a přitom přemýšlet o nesmrtelosti brouka...

Chica Checa.
8 komentářů:

 1. Souhlasím, napsala jsi to moc krásně, měla bych si z toho vzít příklad i já.

  OdpovědětVymazat
 2. já spíš koukám třeba na sportovní nebo taneční filmy a pak si říkám, jak jsem levá :D .. a proč jsem se nikdy pořádně ničemu nevěnovala, atd :D ..

  ale s tím mrháním časem máš naprostou pravdu.. mám pocit, že lidé si jen stěžují, že mají nedostatek času a vše tráví ve škole či v práci a pak má volno a celý den jen spí a pak nadává, že zase člověk nic nestihl :D .. proto se dny snažím opravdu pořádně využít :) .. a stihnout to, co musím a pak to co chci :)

  OdpovědětVymazat
 3. hodně dojemné video.. každopádně má Zach můj obdiv, protože málokdo si dokáže užít svoje poslední dny.. takový úžasný člověk a musí ho potkat tohle..

  OdpovědětVymazat
 4. Taková videa si také občas pustím. Je mi z nich strašně smutno, z části mě to nutí přehodnotit různé věci ve svém vlastním životě, z části mě to motivuje.... Člověk by si měl vážit každého okamžiku na světě, kdy může být se svými blízkými, věnovat ho něčemu užitečnému a neztrácet čas nad řešením neřešitelného, seděním u TV, PC a sebelitování se.

  Zach má také můj obdiv.. život není fér- proč skvělé lidi musí potkat takový osud....

  OdpovědětVymazat
 5. já si po takových videích říkám, jaký jsem neschopný idiot místo toho, abych se snažila opravdu něco dělat. proto se na ně nedívám... naneštěstí kvůli takovým příběhům nemusím až na internet, takže se už hodně dlouho snažím žít tak, abych si mohla říct "něco jsem dokázala", až se jednou ohlédnu. oproti problémům ve světě jsou ty naše obvykle malichernosti, ale to neznamená, že se nemusíme snažit, žeano :)

  OdpovědětVymazat
 6. Škoda, že mám na intráku pomalý net. Keď prídem domov, určite si to pustím. A s tými hádkami s najmilovanejšími súhlasím. A niekedy sú to úplne nezmyselné hádky. Je to smutné, ale ťažko sa to obchádza.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to smutné, když pak se s tím člověkem někde potkáš, a děláte, jak když se vůbec neznáte, jak kdyby se nechumelilo... vždycky je mi toho pak hrozně líto..

   Vymazat