čtvrtek 6. června 2013

18 věcí, jak mi za 37 dní udělat vrásky na čele, aneb život s exotem.

Jsem magnet na exotický spolubydlící. Přesněji řečeno na exoty!:D.

Naše parta přátel v pronajatém bytě se začala s blížícím létem a pocitem ,,nechci-být-přes-léto-v-praze pomalu rozpadat, a tak jsme se snažily najít nějaké náhradníky, kteří tu budou místo nás do platnosti naší smlouvy. Můžu vám říci, že větší extrém jsem snad v životě nezažila (to nemá být výzva,že bych si ještě někoho horšího zažít přála:DD), a to už jsem bydlela s docela hodně lidma. Nejhorší na tom je,že se jedná o pár - kluk čech, holka španělka (ona neumí česky,only english) a jeden je lepší jak druhej :DDD. Za těch 37 dní (od začátku května), co tu jsou už stihli uskutečnit takových ,,inteligencí-hadr", že jsem se rozhodla sestavit takový seznam věcí, kterými mi dokázali za ten krátký čas znepříjmnit život ;DD.  

                              Praha povodeň, 4.6., Palackého náměstí, aneb jak jsem se šla podívat na velkou vodu.


1. To, že kouří půlka populace, už jsem překousla, ale zjištění, že bych měla žít s kuřákem bych asi po této zkušenosti nepřekousla. Pan X hulí vedle v pokoji víc jak temelín, ale že by si třeba otevřel okno?? Né proč, ještě by umrznul. ;D. A tak se ten smrad táhne celým bytem.

2. Snaha zamaskovat kouř cigaret ještě o 100% více zapáchajícími svíčkami opravdu není vhodná volba.

3.   Prkénko na záchodě patří dolu, a pokud ho nebaví ho dávat dolu, tak ať se konečně naučí ovládat tu svojí žížaličku;D. Ale to už mu radši řikat nebudu - stačí, když jsem mu řekla, že vůči jeho temperamentní přítelkyni se chová jako totální podpantoflák ;DD (Asi se urazil,protože od té doby už mě ani nepozdraví, ale vždyť je to pravda, omg!:D).

4. Na otázku, proč si mě smazal z facebooku odpověděl: ,,Protože si tě smazala i moje přítelkyně." (Podpantofláááák?! 100%).

5. Na otázku, proč si mě a mojí spolubydlící smazala z facebooku jeho přítelkyně odpověděl, že je to kvůli tomu, že když se ráno probudili a šli se nasnídat,tak tam nebyla žádná miska na cereálie ani lžíce a přišlo jim to, že to před nima schováváme. (Ty misky jsou moje;DD,a nebyly tam kvůli tomu, že jsme večer večeřely se spolubydlící a byly líný to jít pak umýt, a tak jsme je nechaly u nás v pokoji).

6. Je to ničitel útěrek na nádobí. Útěrka na nádobí se jmenuje útěrka na nádobí, protože se do ní utírá nádobí, popř. umyté ruce. Né, oni tu útěrku na férovku vzali a utřeli s ní třeba i špinavou linku. Třeba použít nejdřív houbičku?? Né proč;D. Navíc ty úteřky byly pořád celé žluté od něčeho čemu řikam kari,ale neni to kari, prej-že je to kurkuma. (Ať je to cokoliv, od toho je tam houbička!:D) Tak jsem ty úterky tedy vzala pryč, a nechala tam jenom 2 staré oškivé, co ani nevím čí jsou;DD. Oni se taky nasrali, že jim bereme úteřky (které jsou btw. též moje). Ale to je prostě jako s dětma, dokud si nenaučí vážit těch starých věcí, a nebudou se k nim chovat hezky, tak nemůžou očekávat nové hračky.

7. Příjít domů pozdě v noci, a nechat otevřené vstupní dveře dokořán!!! Upozorňuji dokořán, u nich naprostá normálka. Samozřejmě, že jsem si toho všimla až druhý den ráno, když jsem vstávala. Ještěže bydlíme v nejvyšším patře 4.patrové budovy, takže máme menší šanci na vykradení, ale stejnak, totální nezodpovědnost. Dvakrát sem dokonce v těch dveřích našla i klíčky ;DDDDDD. To jsou vždycky situace, kdy nevím, jestli brečet nebo se smát.

8. Nač zavírat ledničku, jídlo je přeci mnohem lepší rozteklé a zkažené.

9. Na otázku/konstatování: ,,Je tu bordel, potřebovalo by uklidit..." mi pan X odpověl: ,,Kde???"

10. Rozhodli jsme se, že jednou za 14 dní budeme pořádně uklízet ve dvojicích (jako na základce/střední), první týden jsme měli my se spolubydlící a všechno jsme tu daly do gruntu - od vytření až po umytí všeho. Když nastal týden uklízení pana X a jeho cizinky, tak pan X se do úklidu pustil v půl 12 v noci, po druhé message od spolubydlící,aby nezapoměli na ,,jejich týden". Navlíknul si tedy na ruce ty žluté protibakteriální rukavice, aby ještě nechytil nějaký ten... vytáhnul na stůl v kuchyni všechny možné dezifekční prostředky, které máme ve špajzu, a pustil se do úklidu sporáku, který byl od častného vaření (on tam vaří nejvíc) totálně zašpiněný a tím to prostím pěkně skočilo :DDDDD, neutřel ani ten stůl, kde měl vyskládané ty věci, ani linku, aby podlahu, ani Ň.

11. Všechny hrnce jsou připálené. - OD NICH! :DD. Jako chápu, když někdo neumí vařit, tak se to učít, ale oni už fakt připálili všechny hrnce, co tam máme. Kdyby aspoň připalovali jeden a ten samý. Né proč, pokaždý jinej;D! Největší vrchol byl, když tam pan X vařil rýži, a pak následně i tu rýži připálil! :DDD Snad jen díky bohu,že máme jenom 4 hrnce. A ještě teda zničili spolubydlící tu věc na palačinky, já to tomu řikam ,,palančinkovačka", taková ta překlapovací pánvička. Máme jí tu celej rok, nikdy nic, ale najednou je rozbitá. (Kouzlo?:D).

12. Jsou jak vetřelci, ty se taky v začátcích snaží dostat do kolektivu, nedělat žádné změny, ale po čase z nich vylezou ty bestie;DD, a přesně tak se chovají i oni, všechno to předělávají, ničí, čorujou. Vrchol byl vystěhování moji poličky ve špajzu. Je tam milion poliček (dobře asi 4:D), ta dolní je zabraná různýma potravinama, které tu zůstaly po minulých spolubydlících, ta uplně nahoře je zase úplně prázdná. Svoje věci mám na druhé poličce, mám jich tam docela málo, takže to nezabírá tak možná čtvrtku tý poličky. Oni si postupně začali přivlastňovat všechny poličky, až nakonec i moje věci vyházeli nahoru, že prej abych tam měla víc místa! Źe oni chtějí tyhle 2 poličky celý. Omg, tak proč si to nedají oni nahoru, já tu horní poličku nepotřebuju!!!!Mně stačí moje třetinka té stejné poličky. ;DD. Tak sem si tam nakreslila krásný vykřičníček a dělící čáru, aby to konečně pochopili.

13. Nikdy nic nepochopí. Když jim píšete message ještě tu budou ten a ten den, že si majitel přijde pro nájem, tak oni vám odpoví že ano, ale nakonec zjistíte, že majitel přišel, ale oni u sebe neměli peníze ??? Já sem to řikala spolubydlící, že jim tam má napsat, ať si vyberou peníze, jim totiž nikdy nic nedojde ;DDD.

14. Spolubydlící o nich řekla, že mají ,,inteligenci-dřevěného houpacího koníka". No potom, co jsem se koupala a koukám tam v rohu na kýbl na vytírání, kde byl uvnitř kýble hozený mokrý v klubíčku hadr na vytírání, tak si myslím, že je to ingeligence suché větve ;DD. Můžete mi vysvětlit, jak si někdo může myslet, že když dáte mokrý hadr do klubíčka a fláknete s ním do koše, tak že uschne??;D. (Kouzlo??)

15. Nedokáží šetřit (i naše) money. Říkali jsme jim, že věci si budeme prát společně, protože je to ekonomičtější a jsme studenti, né milionáři. Ale jim je to šumafuk, stejnak si perou sami dál (když tu nejsme, ale občas se vrátíme třeba dřív, než čekají), ale hlavněže na spolubydlící zprávu odpověděli, že to chápu, a že we´are very sorry. Jim ale na penězích asi nezáleží vzhledem k tomu, že on nechodí nikam do práce a je tu imrvére 24hodin 7 dní v týdnu nakýblovanej, a ona teda to je hrozně vtipný ona je španělka a našla už práci, asi nejspíš v nějaké restauraci.

16. Když se člověk sprchuje, tak po sprchování se vezme ta věc, které se říká sprcha a smejou se všechny ty zbytky špíny, které kolem vany zůstanou. Ale oni mají rádi špínu, tak proč by to dělali že;DD.

17. Už si připadám jak zaříkávač hadů, když je ta řeč o sprše;D. Pokaždý když se jdu sprchovat, tak je ta sprcha kolem toho kohoutku tak omotaná, až uplně do roztržení, že se pak ani neni čemu divit, že už je to skoro rozbitý a neteče to;D.

18. Jejich hlavním nepřítelem jsou záclony. Nevím proč, ale nesnáší záclony?!. Pokaždý když přijdem do kuchyně, tak je tam záclona uplně odtažená mimo a člověk si tam pak připadá jak ve výloze. Takže spolubydlcí s nima vede záclonovou bitku - ona je zase zatahuje.

A takhle bych asi mohla pokračovat do alelůja, ale myslím si, že už je to dostatečný výčet věcí, které nemám ráda (ale nedělejte to prosím:D). Díky bohu, že tu budu jenom do neděle, a pak se stěhuji na léto domů pryč z prahy, a též jsem si našla i za sebe náhradu, snad jen doufám, že ta holčina bude víc odolnější vůči nim jak já;D.

Lovu zdar a držte si žížalky!

Chica Checa

22 komentářů:

 1. já bych mohla podobný článek sepsat o soužití s přítelem :) už jsme spolu v bytě 3 roky a stejně je to občas na vraždu. ale pořád lepší řešit jednoho bordeláře, než aby jich bylo víc :) lituju tebe i spolubydlící a přeju hodně pevné nervy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jono, ale když žiješ s přítelem, tak je tu vždycky aspoň naděje,že se nějak domluvíte, protože se máte rádi :)) A nechcete si dělat naschvály že:), ale ONI x MY se nesnášíme!!!:DDD

   Vymazat
 2. Po zkušenostech s kolejí jsem zjistila, že s někým bydlet může být fakt těžký, a to i když se jedná o člověka, který ti normálně nijak nevadí a rozumíte si (natož pak když to jsou takový exoti jako tam máš ty! :D). Moje spolubydlící byla fajn, ale třeba hned po ránu pouštěla na celý pokoj rádio (já potřebuju alespoň prvních 15 minut ticho a klid, jinak mě bude celej den bolet hlava! :D), spolubydlící by nejradši měla celé dny i noci topení na maximum, zatímco já v tom vedru nemohla usnout, takže jsem ho pořád stahovala a větrala (zatímco ona ho zase dávala na víc). A bylo toho mnohem víc. Jsou to maličkosti, ale když je to tak pořád, už to začne štvát. :D Teď už mám ale naštěstí svatý klid - v bytě, kde bydlím, mám svůj vlastní pokoj a spolubydlícího (bráchu) umím zpracovat (:D), navíc máme z domova podobný návyky. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně!!:D Ale když už těch maličkostí je víc, tak je to prostě PROBLÉÉM!:DDD Víš co mi ještě udělali včera?? Vypili mi moje mléko!!:D Normálně to už je v háji, i jídlo nám tu kradou;DD

   Vymazat
 3. Kdybych měla něco podobného napsat o mé spolubydlící, tak bych se asi rozbrečela... Nezávidím a přeji pevné nervy :D

  OdpovědětVymazat
 4. Hodně hodně vtipný věci, ale kdyby se to dělo mně, tak bych u některých asi fakt brečela :D Tohle vůbec nikdy nepochopím, a nejvíc by mě naštvaly asi ty dveře dokořán!!!

  OdpovědětVymazat
 5. Tomu říkám zážitky teda! Já sice bydlím doma, ale tím, jak často přespávám na kolejích nebo u kámošky na bytě jsem se taky dostala do pár prekernich situaci např když na kolejich maji dva pokoje společnou koupelnu ktera je propojuje ty se sprchuješ a někdo ti tam vleze ikdyž slyší téct vodu a jsou zavřene dveře OMFG :D asi jsem zhýčkaná, ale stačí mi tam být jen jako příležitostnéj nocležník! :D

  Pevné nervy přeju! :D upřímně si mě pobavila

  OdpovědětVymazat
 6. OMG! Minulý rok som mala na intráku podobné spolubývajúce, robili rôzne nechutné veci (akože načo po sebe spláchnuť, načo poriadiť kúpelňu RAZ za MESIAC, načo vyhadzovať smeti,.....) Už nikdy viac. (dúfam). Tento rok je to o 20943546046% lepšie a spolubývajúcu by som nemenila za nič (len či ona nemá teraz nervy zo mňa :D)

  OdpovědětVymazat
 7. teď si mě velice pobavila :D :D :D ... ale vím moc dobře, jaké to je :D .. musíš je pořádně vytrénovat :D .. já do takových lidi pořád rejpu, a pak si vždy rozmyslí, zda to udělají jak chci já anebo podle sebe :D :D :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ;DDD dneska se stěhuju zase pryč z prahy domů, takže já už na ně zvysoka prdím a nechci je nikdy v životě ani vidět!!!:D:D

   Vymazat
 8. Ježiš, taky nemáme zrovna super spoludydlící (taky proto se těším, až se na další semestr odstěhujem), ale takhle špatně na tom naštěstí ještě nejsme :D

  OdpovědětVymazat
 9. :D :D :D jeeeeeeee. to nejde se nesmat. navic ty to vypravis tak hezky s vtipem :) hezky to vyznelo od tebe, i kdyz chapu ze to byl spis horor s nima. taky jsem si loni v bytě se 3 spolubydlicimi uzila svoje :D ale oni se mnou taky. ale spis me dorazilo to, ze ja jsem bydlela v obyvaku s kamoskou a druha kamoska s pritelem meli loznici. a ta moje spolubydlici si tam furt tahala jednu kamosku z oboru.a vrchol byl. kdyz jsme se dovedeli v cervnu, kdyz jsme tam skoro nebyli kvuli zkouskovymu a ucili se doma, ze tahle kamoska z oboru bydli v nasem byte, zadarmo, bere si nase veci, upe v klidu, my vsichni hnedovlasi, jedine tyhle dve kamosky blondyny, a kdyz jsem se pak stehovala a mela jsem uplne blondaty hreben, mno omg, dela si prdel ze me ne ? jako kdyby ty vlasy aspon vyndala, okej. ale kdyz tam necha chomáč vlasůůů tak zachomáčovaný kartac a navic nenapadne blondatych vlasu jsem nikdy nevidela. to druhe kamosce zas pouzivala rucnik. a radsi nechci vedet co vsechno naseho si brala. kdyby aspon na konci prispela na energie nebo na net, nebo neco, ale kdyz neda ani korunu, to je vrchol !!! :D fakt se spolubydlicimi je to vzdy mooooc "vesele" :D :D

  OdpovědětVymazat
 10. jsem dokonale pobavená :DDD, tomu se říká srážka s blbcem. Teta si minulý rok nakvartýrovala do baráku něco podobného. Ženská 100 kilo, chlap jak vyžle a nezaměstnaný dědeček, který se stará o jejich haranta protože, ženská furt někde trajdá. Bez zeptání si vyrobili na zahradě králikárny a chovají slepice na zahradě:D. V zimě topily tak, že v polovině nebylo čím. Takže spalili fošny na půdě tak za 10 tisíc + vše co jim přišlo pod ruku a hořelo :D Čekám kdy tetě a jejímu manželovi rupnou nervy a vyhodí je.

  OdpovědětVymazat
 11. naprosto tě chápu, já bych je už asi zabila :D sice to vůbec není vtipné, ale pobavilo mě to ! :D jak může být někdo takový inteligent, to asi pro mě bude ještě stále záhadou :D tak snad to tvoje náhrada nějak přežije, nebo je srovná :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo,tak moje náhrada už z nich byla taky na prášky!:DDD. No nejvtipnější je,že oni dva se nakonec rozešli:DDD,protože ona o něm řekla,že on je hrozně línej,a že potřebuje mámu a né přitelkyni:D,takže se teď na konci června odstěhovali naštěstí obadva pryč, každý jinam,a teďka jsou tam místo nich prej nějací nováčci :))

   Vymazat
 12. :DDDDDD
  Hej ne, to bych nemohla. Nejsem zrovna tolerantní člověk a myslím, že by padaly i facky. :D Jinak upřímně - jsem bordelář. Nevadí mi papíry, oblečení rozházený po pokoji, ale co vyloženě nesnáším, je špína. Takže bych se tam z nich evidentně asi zbláznila, ale je důležitý někoho donutit uklízet, když jim špína nevadí. :D A už vůbec nechápu, proč jim dovolujete půjčovat jim svoje nádobí, a dokonce ho i připálit, když jsou to pro vás jako by cizí lidi. Kupte si v Ikea zamykací skříňky a mějte to schovaný uvnitř. :DD
  Ale pobavilas! :D

  OdpovědětVymazat
 13. dobré :D nechtěla bych mít takové lidi na bytě, asi bych to nesnášela tak s úsměvem jako ty, klobouk dolů. i když, číst to je docela zábava, ale mít je doma, asi je přerazím vejpůl :D

  OdpovědětVymazat
 14. to je šílené. :D my hledáme s přítelem byt od září a asi i kvůli těmhle story chceme jít sami do bytu - jenže to je zas problém něco pořádného sehnat. no je to patálie.. tak ať se chovají lépe. :)

  OdpovědětVymazat
 15. Fascinující!
  Nejvíc mě překvapuje fakt, jaký prasata se dnes ještě vyskytujou. Proboha, co to máš za spolubydlící? Vždyť to je katastrofa, vy se nejste schopni domluvit ani na základních věcech (tedy ty ano, ale oni zřejmě ne), tohle je snad IQ tykve, ono to studuje? Nebo už pracuje?
  Já teda nevím, my kdysi byli na intru, čtyři holky v jednom pokoji, a srovnaly jsme se. Pravda, nevařily jsme, to bylo trochu jinak než v klasickým podnájmu, ale dodržovaly jsme osobní prostor, nikdo nikomu nelezl do věcí a každý den jsme aspoň trochu uklízely (ne že bychom se přetrhly, ale bordel tam nebýval).
  Ale připadá mi, že to jde s věkem, čím jsou lidi starší, tím jsou uminutější a blbší. Aspoň někteří.
  Tenhleten páreček, to je děs.
  Co kdybys zrušila veškeré zásoby jídla a nechala si jen to nezbytné pro sebe a u sebe?
  (Aspoň na pár dní)

  OdpovědětVymazat
 16. Že má někdo hygienický návyky jak kdyby ho setřásli včera z větve, to jsem ochotná tak nějak pochopit. Zřejmě po něm do dvaceti sbírala špinavý ponožky a myla hrnky od kafe výhradně maminka. Ovšem s bezohledným kuřákem bych bydlet nevydržela. Ať kouří, ale ať kouří venku/na balkoně. Kouření v interiéru nesnáším (a týká se to i restaurací). Venku si pořád můžu stoupnout tak, aby to na mě nešlo a dýchat čerstvý vzduch. V interiéru není úniku a já nemám zájem smrdět. A rozhodně nemám zájem, aby mi doma smrděly všechny textilie, všechny moje věci a denně jsem si musela mýt vlasy. Jsem celkem tolerantní nekuřák, ale když přijde na kouření uvnitř, fakt bych kuřákům rvala cigarety od úst. (A druhá věc je kouření kdekoli, ale před dětmi.)

  OdpovědětVymazat