pátek 6. září 2013

66.den ve Španělsku - BARCELONA

Barcelona, městečko ležící na jedné straně obklopené horami, na druhé obklopené mořem, je sice asi 6x menší než Madrid, ale přesto je to pro mě big-city ever!:)

Jeli jsme tam 2x na exkurzión:)). Poprvé to byla návštěva FCB Barcelona a Magic Fontane - a byl to jeden z dalších největších zážitků mýho života - návštěva největší fotbalového stadionu v Evropě, FCBarcelona:)) LOVE IT!
Ať už jsem v Barceloně viděla cokoliv,tak stadion - ooo maj good, to bylo něco!! Byly jsme uplně všude - i v kabinkách,kde se Messi převlíká, sprchuje, modlí xD, všechno! Nepopsatelné, neuvěřitelné! Ještě kdyby tam byl zápas a Barca hrála naživo a sen by byl dokonalý!!:)))Magic Fontane je takové romantické místečko bych řekla:)). Každý den se tam schází tisíce lidí, kteří českají na 21hodinu večerní, aby mohli shlédnout nepopsantelnou fontánní show s barvičkama a hudbou. Když začal hrát můj oblíbený song Titanium od Guety.. k tomu ty barvy fonátny, ta show...to bylo tak perfektní...Další den jsme jely na výlet zaměřený na úžasného architekta Antoniho Gaudího. Tohle jméno si pamatujte, protože tenhle člověk je otcem snad všech symbolů města Barcelony. Jeho typický styl je tak nepřehlédnutelný, originální a jedinečný.

Park Güell, místo, kde se nachází i dům, kde Gaudí žil. Místo, kde si připadáte jak v pohádce.


Park leží úplně na kopci, a tak máte celou Barcelonu i s mořem jako na dlani :))


Sagrada de familia, další z Gaudího staveb. Začala se stavět v roce 1882, a staví se až dodnes. Její stavba je plánovaná na 150 let, a to kvůli tomu, že jedním z Gaudího posledních přáních bylo postavit tuto stavbu čistě pouze z darovaných peněz. Předpokládá dostavba by měla být v 2026 - na 100.výročí A.Gaudího smrti a věřte, že až to bude dostavený,tak to chci vidět určitě znovu!!! To je něco tak božího!! Třeba někomu to přijde jako katedrála Sv.Víta, ale co je oproti tomu Vít ? Nic.. Tyhle detaily, všechno... jedno velké WOW !Dále jsme projeli s naším turist bus město skrz naskrz, kde byla možnost vidět i další domy mezi ulicemi, které Gaudí postavěl, a věřte, že na první pohled byste poznali,že je to od něj :)) Tenhle týpek má prostě svůj štajl:))

A samozřejmě taky nesměla chybět návštěva asi neznámější ulice LA RAMBLA, která se nechází poblíž náměstí Plaza de Catalunya a naštvěva Ramblasu - to je takový jakoby trh, kde najdete jídlo všeho druhu -sladký,ryby,smažený, za super ceny a skvělé čerstvé kvality - mořské plody na vás dokonce i mrkají!!!A naše exkurze byla zakončená zajíždkou na jeden kopec, kde jsme viděli celou Barcelonu a i přístav:))Krása krása krása!!!

Sny se plní,a tomu věřte!!

Chica Checa

7 komentářů:

 1. V Barceloně jsem byla před třemi roky na týden, byla to krása! :) Přítel je fanoušek Barcelony, takže samozřejmě jsme na Camp Nou museli taky! :)) Ale musím říct, že i když na fotbal moc nejsem, tak mě ta prohlídka dost bavila. Zvlášť mě zaujala ta chodba, kterou hráči vstupují na hřiště - mají tam dokonce i kapli! :))
  Barcelona na mě udělala opravdu dojem, je to město se zvláštní atmosférou, žádné podobné nenajdeš. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Tak ten stadion, to muselo být něco! Vždycky jsem se chtěla podívat na stadion Chelsea, ale Barcelona a Messi? Tak to je můj nový sen! :-D Jinak Sagradu viděla už celá moje rodina a líbila se jim fakt hodně, že ji taky chtějí vidět dostavěnou. Já se do Barcelony chci podívat co nejdříve, musí to být super!

  OdpovědětVymazat
 3. Fontána je úžasná, z Barcelony jako fotbalového klubu tak odvařená nejsem, ale určitě i to musel být zážitek. Jinak ostatní stavby jsou opravdu užasné a ano i já po návštěvě Notre damu v Paříží můžu říct, že Vít se může jít zahrabat :D

  OdpovědětVymazat
 4. Tak jako ten stadion Barcelony ti neskutečně závidím a to jako fakt! Moc moc moc!!! Achjo, já chci taky :D
  A taky jsem trošku úchyl na katedrály, takže Sagradu chci taky vidět :) Příští léto plánuji Řím, tak třeba zbydou penízky i na Barcelonu ;)

  OdpovědětVymazat
 5. tak to musel být výlet jak se patří :) úplně si mě těmi fotkami nadchla, že bych se do Barcelony jela hned podívat, tak snad později :)

  OdpovědětVymazat
 6. Nádhera, to by se muj pritel zblaznil, kdyby tohle videl, uzasnyyy... :))))))) nejvetsi fanousek Barcelony je, jak jinak :) nadhera ten velky Messi, asi bych se taky zblaznila, kdybych stala v jejich šatnách, to je supeeer, ze vas tam pustili :)))))
  je videt, ze se sny plni, ty nam to dokazujes kazdym clankem, a jak dlouho tam jeste budes ? :) nadherny zazitek urcite :) taky bych nejardsi nekam odjela.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. už jsem doma:)) vracela jsem se včera:)), hej tojó, Barcelona je prostě boží!!:))

   Vymazat